forskning.no satte leserrekord i fjor

forskning.no satte leserrekord i fjor

Redaktør Aksel Kjær Vidnes i forskning.no er glad for sterk økende interesse, og for at folk vil lese om forskning og kunnskapsbaserte nyheter. (Foto: forskning.no).

Del: 

I 2024 fikk forskning.no for første gang over 40 millioner sidevisninger på sine norske sider, skriver mediehuset i en pressemelding.

– Det er milepæl for oss, sier ansvarlig redaktør Aksel Kjær Vidnes og utdyper:

– Det vitner om at vi treffer tidsånden. Folk vil lese om forskning og kunnskapsbaserte nyheter. Vi lever i en tid med så mye faktafeil og falske påstander, at jeg tror mange etterspør mer sannhet og forskningsbasert dokumentasjon i nyhetsformidlingen.

– At vi når så mange gjør oss til et av Norges største nisjemedier. Det er enormt inspirerende, og takket være en utrolig dedikert og dyktig gjeng, sier Vidnes.

Saken er også omtalt i Journalisten.

Annonsekampanje 2025

Her finner du årets annonser. Hent dem her!

Les også:
  • «Ikke bare er det ekstra viktig å støtte redaksjonelle medier i den utviklingen vi ser i verden rundt oss i dag. Men redaksjonelle medier er også et riktig i valg i svært mange sammenhenger for å oppnå topp-resultater i markedsføringen av produkter og tjenester», skriver Tor Arne Sandholt i dette innlegget som først ble publisert i KOM24.

  • Fagpressens redaktørforum har holdt årsmøte og valgt to nye styremedlemmer. Paal Ravnaas fortsetter som leder for forumet.

  • Fagpressens Per Brikt Olsen deltok i paneldebatt om fremtidens distribusjon for trykte publikasjoner, da Grafisk Øst arrangerte sitt vårseminar i Sarpsborg torsdag. Han påpekte at rapporten fra Odin-utvalget helt unnlater å kommentere de store opplagene Fagpressen representerer i distribusjonskjeden.