Papiraviskonferansen om distribusjon og papirets fordeler

Papiraviskonferansen om distribusjon og papirets fordeler

Medietilsynets direktør Mari Velsand åpner årets utgave av Papiraviskonferansen. (Foto: PBO).

Del: 

Medietlisynets direktør Mari Velsand åpnet årets papiraviskonferanse  med en innledning om økonomisk utvikling i norske aviser. Deretter vier konferansen hele formiddagen til temaet distribusjon.
Det er Medier24 som torsdag arrangerer Print- og papiraviskonferansen, for andre gang.

Velsands perspektiv var medieøkonomien fra 2014 og fram til i år. Hun snakket om lønnsomhet, inntektsstrømmer og distribusjonskostnader i en digital tidsalder.

Deretter fikk deltakerne en samtale på scenen, mellom M24s sjefredaktør Erik Waatland og Per Iversen som leder Helthjem Mediapost og Aktiv Norgesdistribusjon. Det store spørsmålet var "Hvordan sikrer man en landsomfattende distribusjonsløsning også om 5-10 år?"

I en paneldebatt litt senere skal dette utforskes enda mer, av konsernsjefene Per Magne Tveiten (Mentor Media), John Kvadsheim (Amedia) og Øyulf Hjertenes (Schibsted).

Etter lunsj skifter temaet til "Fordeler ved papir".

Det er, i likhet med i fjor, i overkant av hundre deltakere på konferansen. 

Annonsekampanje 2025

Her finner du årets annonser. Hent dem her!

Les også:
  • «Ikke bare er det ekstra viktig å støtte redaksjonelle medier i den utviklingen vi ser i verden rundt oss i dag. Men redaksjonelle medier er også et riktig i valg i svært mange sammenhenger for å oppnå topp-resultater i markedsføringen av produkter og tjenester», skriver Tor Arne Sandholt i dette innlegget som først ble publisert i KOM24.

  • Fagpressens redaktørforum har holdt årsmøte og valgt to nye styremedlemmer. Paal Ravnaas fortsetter som leder for forumet.

  • Fagpressens Per Brikt Olsen deltok i paneldebatt om fremtidens distribusjon for trykte publikasjoner, da Grafisk Øst arrangerte sitt vårseminar i Sarpsborg torsdag. Han påpekte at rapporten fra Odin-utvalget helt unnlater å kommentere de store opplagene Fagpressen representerer i distribusjonskjeden.