HK-nytt er blitt nytt

HK-nytt er blitt nytt

Nytt bladdesign i HK-nytt.

Del: 

God oppussing av HK-nytt fra 1. utgave 2017, som er årgang nummer 110 i bladet fra Handel og kontor. 

Både utseende og innhold er endret, og målet er å gjøre bladet tydeligere og bedre, skriver redaktør Eva Ler Nilsen på lederplass.
HK-nytt har et opplag på nesten 70 000, og kommer med ti utgaver i året. Målet er å lage et relevant blad og nettsted, med mange reportasjer om lønns- og arbeidsforhold i de forskjellige yrkesgruppene i forbundet.

Layouten lages av LO Media selv, ved Sheila Hegge Olsen.

Annonsekampanje 2025

Her finner du årets annonser. Hent dem her!

Les også:
  • Hun begynner i stillingen 1. august, fra samme dato som Ingrid Nergården Jortveit begynner som nestleder i Fagpressen. Det melder Norsk Presseforbund fredag.

  • Torsdag ettermiddag inviterte Altinget til lanseringsfest for sin sjuende fagpolitiske nisjepublikasjon, Altinget Digital. En tallrik forsamling fra nettverket, mediefolk generelt og noen politikere fikk med seg åpningen ved digitaliseringsminister Karianne Tung og påfølgende panelsamtale med det store spørsmålet: "Hvor går grensen for når vi ikke lenger kan stole på tek-selskapene som vi er avhengige av?" 

  • Følelsen av å bli sveket av dine egne er noe av det vondeste jeg kan tenke meg. Det er også den mest nærliggende beskrivelsen av hvordan det kjennes å se norske aviser ty til bilder generert av kunstig intelligens.

    Dette er et debattinnlegg skrevet av illustratør og tegneserieskaper Flu Hartberg. Innlegget har vært publisert i flere medier, blant dem Journalisten. Teksten uttrykker skribentens egne meninger.
    I 2024 vant Hartberg Fagpressens forsidepris for en forside i Sykepleien.