Godt 4. kvartal i fagpressen

Godt 4. kvartal i fagpressen

Økonomisjef Kjartan Tyvand i Fagpressen gleder seg over gode omsetningstall i fjerde kvartal 2018. (Foto: BN).

Del: 

Fagpressen hadde vekst i omsetningstallene både digitalt og på papir i fjorårets 4. kvartal. Tallene fra IRM viser + 9,8% digitalt og + 0,3% på papir.

– For papir er dette dermed det sterkeste kvartalet siden 2017, kommenterer økonomisjef Kjartan Tyvand.

Sammenlagt var veksten i fjerde kvartal for fagpresse var 2,8 prosent. Reklameinvesteringene i totalmarkedet økte med 3,5%, og fjerde kvartal 2018 var dermed det sterkeste kvartalet i hele fjoråret.

Kjartan Tyvand trekker også fram at digital omsetning i fagpresse økte fra en andel på 28,4 til 30,8%.

– Dette er en gledelig utvikling i fagpressen. Den er særlig synlig i bransjene Bygg og anlegg og Kultur og fritid som vokste med henholdsvis 3,4 og 1,1 prosent totalt gjennom kvartal 4, sier Tyvand.

Søk kompetansestøtte

kompetansest2016.jpg

(Foto: NTB Scanpix).

Søk penger til å realisere økt kompetanse gjennom kurs eller egne prosjekter, innen fristen 6. februar. 

Send inn bidrag til Fagpresseprisene

Annonsekampanje 2024


Her finner du den siste kampanjen til Fagpressen. Hent annonsene her!
Les også: