Faglige fora

Faglige fora

Del: 

Fagpressen har etablert faglige fora for henholdsvis redaktører, journalister og salgs- og markedsansatte. Foraene har som formål å:

  • heve det faglige nivået blant medlemmene gjennom kompetansetiltak
  • være talerør for hver sin faggruppe inn mot administrasjonen og styret i Fagpressen

 

Redaktørforum

Fagpressens redaktørforum er opprettet for å ivareta og styrke redaktørenes interesser. Alle redaktørene er medlem i forumet.

Styret består av:
Paal Ravnaas, redaksjonssjef Forsvarets forum, pr@fofo.no, leder
Kaja Mejlbo, redaktør Utdanning, kaja@utdanningsnytt.no
Alf Bergin, redaktør Gravplassen, alf@svartpaakvitt.no
Elin Fugelsnes, redaktør Magasinet forskningsetikk, elin.Fugelsnes@forskningsetikk.no
Knut Viggen, redaktør Nettverk, knut.viggen@lomedia.no

Fagpressens redaktørforum har lukket gruppe på Facebook som redaktører i Fagpressen kan bli medlem av.

 

Journalistforum

Fagpressens journalistforum er et faglig forum for redaksjonelle medarbeidere og frilansere. Journalistforum er, sammen med Redaktørforum, hovedarrangør av den årlige redaksjonelle konferansen, PUFF. 

Styret består av: 
Anne Lise Stranden, forskning.no, anne.lise@forskning.no (leder)
Sjur Frimand-Anda, Finansfokus, sjur.frimand-anda@finansforbundet.no
Marianne Ruud, Utdanning, mr@utdanningsnytt.no
Henrik Skjevestad, Advokatbladet, henrik@advokatbladet.no
Aksel Kjær Vidnes, Forskerforum, aksel.vidnes@forskerforum.no
Georg Mathisen, frilanser, georg_mathisen@yahoo.no (varamedlem)

Fagpressens journalistforum har side på Facebook som journalister og redaksjonelle medarbeidere kan bli medlem av. 

 

Markedsforum

Dette forumet er for alle som jobber med annonsesalg og markedsaktiviteter.

Styret består av:
Ingunn Roald, Sykepleien (leder),  ingunn.roald@sykepleien.no (leder)

Njål Hjelde Anderssen, Tidskrift for Den norske legeforening,
njal.anderssen@legeforeningen.no
Heidi Bjørkedal, Politiforum, heidib@pf.no
Kåre Borgan, forskning.no, kare@forskning.no
Rune Johansson, Teknisk Ukeblad, rune.johansson@tu.no
Morten Olsson, Elektronikk, morten@elektronikkforlaget.no

Fra administrasjonen deltar Kjartan Tyvand, kt@fagpressen.no

Fagpressens markedsforum har lukket gruppe på Facebook som annonseselgere, markedsfolk og andre i Fagpressen kan bli medlem av.

 

Kurs og arrangementer

Dato: 
Mandag 15. nov
Kl.: 
14:00 til 16:00
Passer for: 
Alle

Er Fagpressens medlemmer flinke nok til å løfte beredskap og sikkerhet som saksområde i sine ulike fagmedier?

Det spør Fagpressens redaktørforum om og utfordrer redaktører og journalister til debatt i Pressens hus.

Dato: 
Tirsdag 23. nov
Kl.: 
09:00 til 22:00
Passer for: 
Alle

Velkommen til Fagpressedagen 2021, tirsdag 23. november! Det faglige programmet serverer vi i Marmorsalen på Sentralen, med god plass til deltakere og sponsorer. Deretter fortsetter vi med sosialt og velsmakende samvær i vår egen nye storstue - Pressen hus, fem minutters spasertur ned Prinsens gate!

Endelig kan vi møtes igjen – meld deg på.