Faglige fora

Faglige fora

Del: 

Fagpressen har etablert faglige fora for henholdsvis redaktører, journalister og salgs- og markedsansatte. Foraene har som formål å:

  • heve det faglige nivået blant medlemmene gjennom kompetansetiltak
  • være talerør for hver sin faggruppe inn mot administrasjonen og styret i Fagpressen

 

Redaktørforum

Fagpressens redaktørforum er opprettet for å ivareta og styrke redaktørenes interesser. Alle redaktørene er medlem i forumet.

Styret består av:
Ivar Kvistum, redaktør Handikapnytt, ivar.kvistum@nhf.no  (leder)
Mona Askerød, redaktør Musikkultur, mona@musikkultur.no
Trine Nickelsen, redaktør Apollon, trine.nickelsen@apollon.uio.no
Martin Toft, redaktør Uniforum, martin.toft@admin.uio.no
Christina Gulbrandsen, redaktør Ingeniørenes stemme, christina.gulbrandsen@nito.no

Fagpressens redaktørforum har lukket gruppe på Facebook som redaktører i Fagpressen kan bli medlem av.

 

Journalistforum

Fagpressens journalistforum er et faglig forum for redaksjonelle medarbeidere og frilansere. Journalistforum er, sammen med Redaktørforum, hovedarrangør av den årlige redaksjonelle konferansen, PUFF. 

Styret består av: 
Anne Lise Stranden, forskning.no, anne.lise@forskning.no (leder)
Sjur Frimand-Anda, Finansfokus, sjur.frimand-anda@finansforbundet.no
Marianne Ruud, Utdanning, mr@utdanningsnytt.no
Henrik Skjevestad, Advokatbladet, henrik@advokatbladet.no
Aksel Kjær Vidnes, Forskerforum, aksel.vidnes@forskerforum.no
Georg Mathisen, frilanser, georg_mathisen@yahoo.no (varamedlem)

Fagpressens journalistforum har side på Facebook som journalister og redaksjonelle medarbeidere kan bli medlem av. 

 

Markedsforum

Dette forumet er for alle som jobber med annonsesalg og markedsaktiviteter.

Styret består av:
Ingunn Roald, Sykepleien (leder),  ingunn.roald@sykepleien.no (leder)

Njål Hjelde Anderssen, Tidskrift for Den norske legeforening,
njal.anderssen@legeforeningen.no
Heidi Bjørkedal, Politiforum, heidib@pf.no
Kåre Borgan, forskning.no, kare@forskning.no
Rune Johansson, Teknisk Ukeblad, rune.johansson@tu.no
Morten Olsson, Elektronikk, morten@elektronikkforlaget.no

Fra administrasjonen deltar Kjartan Tyvand, kt@fagpressen.no

Fagpressens markedsforum har lukket gruppe på Facebook som annonseselgere, markedsfolk og andre i Fagpressen kan bli medlem av.

 

For medlemmer

Her kan medlemmer i fagpressen logge inn og få tilgang til alle rammeavtalene våre.

 

Kurs og arrangementer

Dato: 
Torsdag 12. des
Kl.: 
15:00 til 17:00
Passer for: 
Redaktører

Vi i Fagpressens Redaktørforum er veldig fornøyd med de fine møtene vi har hatt sammen med dere denne høsten, og er spesielt takknemlig for det engasjementet våre medredaktører har vist. Vi vet også at tiden før jul er særdeles hektisk for oss redaktører, og håper derfor dere har anledning til å ta en liten pause med oss i førjulsstria.

Den 12. desember klokken 15:00 inviterer vi derfor til tøy, bøy og julegløgg i Fagpressens lokaler.