Faglige fora

Faglige fora

Del: 

Fagpressen har etablert faglige fora for henholdsvis redaktører, journalister og salgs- og markedsansatte. Foraene har som formål å:

  • heve det faglige nivået blant medlemmene gjennom kompetansetiltak
  • være talerør for hver sin faggruppe inn mot administrasjonen og styret i Fagpressen

 

Redaktørforum

Fagpressens redaktørforum er opprettet for å ivareta og styrke redaktørenes interesser. Alle redaktørene er medlem i forumet.

Styret består av:
Paal Ravnaas, redaksjonssjef Forsvarets forum, pr@fofo.no, leder
Kaja Mejlbo, redaktør Utdanning, kaja@utdanningsnytt.no
Alf Bergin, redaktør Gravplassen, alf@svartpaakvitt.no
Elin Fugelsnes, redaktør Magasinet forskningsetikk, elin.Fugelsnes@forskningsetikk.no
Knut Viggen, redaktør Nettverk, knut.viggen@lomedia.no

Fagpressens redaktørforum har lukket gruppe på Facebook som redaktører i Fagpressen kan bli medlem av.

 

Journalistforum

Fagpressens journalistforum er et faglig forum for redaksjonelle medarbeidere og frilansere. Journalistforum er, sammen med Redaktørforum, hovedarrangør av den årlige redaksjonelle konferansen, PUFF. 

Styret består av: 
Anne Lise Stranden, forskning.no, anne.lise@forskning.no (leder)
Sjur Frimand-Anda, Finansfokus, sjur.frimand-anda@finansforbundet.no
Marianne Ruud, Utdanning, mr@utdanningsnytt.no
Henrik Skjevestad, Advokatbladet, henrik@advokatbladet.no
Aksel Kjær Vidnes, Forskerforum, aksel.vidnes@forskerforum.no
Georg Mathisen, frilanser, georg_mathisen@yahoo.no (varamedlem)

Fagpressens journalistforum har side på Facebook som journalister og redaksjonelle medarbeidere kan bli medlem av. 

 

Markedsforum

Dette forumet er for alle som jobber med annonsesalg og markedsaktiviteter.

Styret består av:
Ingunn Roald, Sykepleien (leder),  ingunn.roald@sykepleien.no (leder)

Njål Hjelde Anderssen, Tidskrift for Den norske legeforening,
njal.anderssen@legeforeningen.no
Heidi Bjørkedal, Politiforum, heidib@pf.no
Kåre Borgan, forskning.no, kare@forskning.no
Rune Johansson, Teknisk Ukeblad, rune.johansson@tu.no
Morten Olsson, Elektronikk, morten@elektronikkforlaget.no

Fra administrasjonen deltar Kjartan Tyvand, kt@fagpressen.no

Fagpressens markedsforum har lukket gruppe på Facebook som annonseselgere, markedsfolk og andre i Fagpressen kan bli medlem av.

 

Kurs og arrangementer

Dato: 
Torsdag 30. sep
Kl.: 
09:00
Passer for: 
Redaktører
Markedsførere

Markedsforum inviterer til sitt årlige kick-off torsdag 30. september. Tema i år er digitale trender, tips til utvikling av nettsider i Fagpressen, hvordan selge og øke annonseinntekter – og tips til hvordan Fagpressen kan bruke sosiale medier for å nå redaksjonelle og kommersielle mål. Meld deg på før 1. august, og bli med i trekningen av tre flotte hengekøyer! (Én vinner får i tillegg en praktisk tursekk med to termoser!)