Faglige fora

Faglige fora

Del: 

Fagpressen har etablert faglige fora for henholdsvis redaktører, journalister og salgs- og markedsansatte. Foraene har som formål å:

  • heve det faglige nivået blant medlemmene gjennom kompetansetiltak
  • være talerør for hver sin faggruppe inn mot administrasjonen og styret i Fagpressen

 

Redaktørforum

Fagpressens redaktørforum er opprettet for å ivareta og styrke redaktørenes interesser. Alle redaktørene er medlem i forumet.

Styret består av:
Ivar Kvistum, redaktør Handikapnytt, ivar.kvistum@nhf.no  (leder)
Mona Askerød, redaktør Musikkultur, mona@musikkultur.no
Trine Nickelsen, redaktør Apollon, trine.nickelsen@apollon.uio.no
Martin Toft, redaktør Uniforum, martin.toft@admin.uio.no
Christina Gulbrandsen, redaktør Ingeniørenes stemme, christina.gulbrandsen@nito.no

Fagpressens redaktørforum har lukket gruppe på Facebook som redaktører i Fagpressen kan bli medlem av.

 

Journalistforum

Fagpressens journalistforum er et faglig forum for redaksjonelle medarbeidere og frilansere. Journalistforum er, sammen med Redaktørforum, hovedarrangør av den årlige redaksjonelle konferansen, PUFF. 

Styret består av: 
Anne Lise Stranden, forskning.no, anne.lise@forskning.no (leder)
Sjur Frimand-Anda, Finansfokus, sjur.frimand-anda@finansforbundet.no
Marianne Ruud, Utdanning, mr@utdanningsnytt.no
Henrik Skjevestad, Advokatbladet, henrik@advokatbladet.no
Aksel Kjær Vidnes, Forskerforum, aksel.vidnes@forskerforum.no
Georg Mathisen, frilanser, georg_mathisen@yahoo.no (varamedlem)

Fagpressens journalistforum har side på Facebook som journalister og redaksjonelle medarbeidere kan bli medlem av. 

 

Markedsforum

Dette forumet er for alle som jobber med annonsesalg og markedsaktiviteter.

Styret består av:
Ingunn Roald, Sykepleien (leder),  ingunn.roald@sykepleien.no (leder)

Njål Hjelde Anderssen, Tidskrift for Den norske legeforening,
njal.anderssen@legeforeningen.no
Heidi Bjørkedal, Politiforum, heidib@pf.no
Kåre Borgan, forskning.no, kare@forskning.no
Rune Johansson, Teknisk Ukeblad, rune.johansson@tu.no
Morten Olsson, Elektronikk, morten@elektronikkforlaget.no

Fra administrasjonen deltar Kjartan Tyvand, kt@fagpressen.no

Fagpressens markedsforum har lukket gruppe på Facebook som annonseselgere, markedsfolk og andre i Fagpressen kan bli medlem av.

 

For medlemmer

Her kan medlemmer i fagpressen logge inn og få tilgang til alle rammeavtalene våre.

 

Kurs og arrangementer

Dato: 
Fredag 18. okt til Søndag 20. okt
Kl.: 
11:15 til 13:00
Passer for: 
Redaktører
Journalister

Meld dere på: Gull & Gråsteinkonferansen er årets høydepunkt for journalistene på Østlandet. Få tre konferansedager og 19 faglige foredrag for 2000 kroner.
Prisen inkluderer helpensjon og hotellovernatting.

Årets program er spennende og variert – les mer her.

Meld deg på nå, siste frist er torsdag 10. oktober! Påmeldingen skjer direkte.

Dato: 
Torsdag 24. okt
Kl.: 
15:00 til 17:00
Passer for: 
Redaktører

Du kan læra å bli ein betre redaktør av dine redaktørkollegaer! Derfor inviterer Fagpressas redaktørforum alle redaktørar i alle fagblad både på nett og på papir til å delta i redaktørspeeddate torsdag 24. oktober klokka 15.00 hos Fagpressen, Akersgata 43.

Dato: 
Lørdag 26. okt
Kl.: 
08:30 til 18:00
Passer for: 
Redaktører
Journalister

Data-SKUP arrangeres lørdag 26. oktober på Oslo Met storbyuniversitetet, og ønsker seg flere deltakere fra fagmediene! Her kan du lære alt fra grunnleggende til avansert datajournalistikk, og bli inspirert og bli kjent med nye mennesker.
Klikk her for mer informasjon og direkte påmelding