Faglige fora

Faglige fora

Del: 

Fagpressen har etablert faglige fora for henholdsvis redaktører, journalister og salgs- og markedsansatte. Foraene har som formål å:

  • heve det faglige nivået blant medlemmene gjennom kompetansetiltak
  • være talerør for hver sin faggruppe inn mot administrasjonen og styret i Fagpressen

 

Redaktørforum

Fagpressens redaktørforum er opprettet for å ivareta og styrke redaktørenes interesser. Alle redaktørene er medlem i forumet.

Styret består av:
Ivar Kvistum, redaktør Handikapnytt, ivar.kvistum@nhf.no  (leder)
Mona Askerød, redaktør Musikkultur, mona@musikkultur.no
Svein Åge Eriksen, redaktør Finansfokus, sae@finansforbundet.no
Martin Toft, redaktør Uniforum, martin.toft@admin.uio.no
Christina Gulbrandsen, redaktør Ingeniørenes stemme, christina.gulbrandsen@nito.no

Fagpressens redaktørforum har lukket gruppe på Facebook som redaktører i Fagpressen kan bli medlem av.

 

Journalistforum

Fagpressens journalistforum er et faglig forum for redaksjonelle medarbeidere og frilansere. Journalistforum er, sammen med Redaktørforum, hovedarrangør av den årlige redaksjonelle konferansen, PUFF. 

Styret består av: 
Anne Lise Stranden, forskning.no, anne.lise@forskning.no (leder)
Sjur Frimand-Anda, Finansfokus, sjur.frimand-anda@finansforbundet.no
Marianne Ruud, Utdanning, mr@utdanningsnytt.no
Henrik Skjevestad, Advokatbladet, henrik@advokatbladet.no
Aksel Kjær Vidnes, Forskerforum, aksel.vidnes@forskerforum.no
Georg Mathisen, frilanser, georg_mathisen@yahoo.no (varamedlem)

Fagpressens journalistforum har side på Facebook som journalister og redaksjonelle medarbeidere kan bli medlem av. 

 

Markedsforum

Dette forumet er for alle som jobber med annonsesalg og markedsaktiviteter.

Styret består av:
Ingunn Roald, Sykepleien (leder),  ingunn.roald@sykepleien.no (leder)

Njål Hjelde Anderssen, Tidskrift for Den norske legeforening, njal.anderssen@legeforeningen.no
Heidi Bjørkedal, Politiforum, heidib@pf.no
Kåre Borgan, forskning.no, kare@forskning.no
Rune Johansson, Teknisk Ukeblad, rune.johansson@tu.no
Beate Johnsen, Teknisk Ukeblad, beate.johnsen@tu.no
Morten Olsson, Elektronikk, morten@elektronikkforlaget.no

Fra administrasjonen deltar Kjartan Tyvand, kt@fagpressen.no

Fagpressens markedsforum har lukket gruppe på Facebook som annonseselgere, markedsfolk og andre i Fagpressen kan bli medlem av.

 

Kurs og arrangementer

Dato: 
Torsdag 06. sep
Kl.: 
09:00 til 16:00
Passer for: 
Redaktører
Markedsførere
Annonseselgere
Utgivere