Faglige fora

Faglige fora

Del: 

Fagpressen har etablert faglige fora for henholdsvis redaktører, journalister og salgs- og markedsansatte. Foraene har som formål å:

  • heve det faglige nivået blant medlemmene gjennom kompetansetiltak
  • være talerør for hver sin faggruppe inn mot administrasjonen og styret i Fagpressen

 

Redaktørforum

Fagpressens redaktørforum er opprettet for å ivareta og styrke redaktørenes interesser. Alle redaktørene er medlem i forumet.

Styret består av:
Ivar Kvistum, redaktør Handikapnytt, ivar.kvistum@nhf.no  (leder)
Mona Askerød, redaktør Musikkultur, mona@musikkultur.no
Svein Åge Eriksen, redaktør Finansfokus, sae@finansforbundet.no
Martin Toft, redaktør Uniforum, martin.toft@admin.uio.no
Karoline Kathrine Åbyholm, redaktør Sikkerhet, karoline.abyholm@nso.no

Fagpressens redaktørforum har lukket gruppe på Facebook som redaktører i Fagpressen kan bli medlem av.

 

Journalistforum

Fagpressens journalistforum er et faglig forum for redaksjonelle medarbeidere og frilansere. Journalistforum er, sammen med Redaktørforum, hovedarrangør av den årlige redaksjonelle konferansen, PUFF. 

Styret består av: 
Anne Lise Stranden, forskning.no, anne.lise@forskning.no (leder)
Sjur Frimand-Anda, Finansfokus, sjur.frimand-anda@finansforbundet.no
Georg Mathisen, frilanser, georg_mathisen@yahoo.no
Julia Loge, Uniforum, julia.loge@gmail.com
Karine Hildonen, Personal og ledelse, karine@askmedia.no

Fagpressens journalistforum har side på Facebook som journalister og redaksjonelle medarbeidere kan bli medlem av. 

 

Markedsforum

Dette forumet er for alle som jobber med annonsesalg og markedsaktiviteter.

Styret består av:
Ingunn Roald, Sykepleien, ingunn.roald@sykepleien.no (leder)
Kåre Borgan, Arkitektur N/Arkitektnytt, kbo@arkitektur.no
Beate Johnsen, Teknisk Ukeblad, beate.johnsen@tu.no
Ellen Bye Knutsen, Tidsskrift for Den norske legeforening, ellen.bye.knutsen@legeforeningen.no
Gard Lehne Borch Michalsen, Medier24, gard@medier24.com
Morten Olsson, Elektronikk, morten@elektronikkforlaget.no
Tor Arne Sandholt, HS-Media, tas@hsmedia.no

Fagpressens markedsforum har lukket gruppe på Facebook som annonseselgere, markedsfolk og andre i Fagpressen kan bli medlem av.

 

Kurs og arrangementer

Dato: 
Tirsdag 17. okt
Kl.: 
08:30 til 10:00
Passer for: 
Redaktører
Journalister
Markedsførere

Også denne måneden rekker du en språklig morgen-økt mens hjernen er myk: Én times godt kurs, før du går på jobben.

Dato: 
Tirsdag 07. nov
Kl.: 
08:30 til 10:00
Passer for: 
Redaktører
Journalister
Markedsførere

Den tredje morgenøkten med NTB denne høsten handler om stammespråk. Eller rettere sagt: om hvordan du kan unngå det mest mulig.

 

Dato: 
Onsdag 22. nov
Kl.: 
09:00 til 17:00
Passer for: 
Redaktører
Journalister
Markedsførere
Annonseselgere
Utgivere

Fagpressedagen 2017 blir en dag med nytte og høy aktualitet. Vi jobber med å lage et program som går rett inn i de utfordringene vi vil møte i det kommende året, og du får som vanlig alle de ferske tallene!
Hold av onsdag 22. november. Dagen avsluttes med en hyggelig middag.