Fagpressens RNB-innspill sendt Finanskomiteen

Fagpressens RNB-innspill sendt Finanskomiteen

Per Brikt Olsen i en tidligere høring i Finanskomiteen, sammen med lederne for de øvrige presseorganisasjonene. I forbindelse med revidert nasjonalbudsjett 2019, er det bare åpnet for skriftlige innspill. Det er nå levert, og du kan lese innspillene her. (Foto: BN).

Del: 

Fagpressen sendte tirsdag sine skriftlige innspill til Finanskomiteen, i forkant av drøftingen av revidert nasjonalbudsjett 2019. De øvrige presseorganisasjonene, samt flere av Fagpressens medlemmer har også sendt innspill. Samtlige vektlegger behovet for å få på plass en løsning for digitalt mva-fritak for fagmedier.

Fagpressen påpeker den åpenbare diskrimineringen av fag- og dybdejournalistikken som det eksisterende forslaget legger opp til, og avslutter sitt innspill slik:

"Vi tør på denne bakgrunn på det sterkeste anmode Finanskomiteen om at den tar aktivt del i Finansdepartementets arbeid med å utforme de endelige bestemmelsene for et digitalt fritak, og at Finanskomiteen også involverer bransjen i dette arbeidet. Som kjent er fritaket varslet å skulle tre i kraft fra og med 1. juli i år, med andre ord er det kun uker til rådighet. Fagpressen stiller seg til rådighet for komiteen i så henseende og stiller gjerne i møte om det vurderes som hensiktsmessig."

Her kan du lese Fagpressens innspill til Finanskomiteen i sin helhet: 

Høringssvar fra NJ og NR: 

Høringssvar fra MBL: 

Høringssvar fra Norsk Landbruk: 

Høringssvar fra Norsk Martimt Forlag: 

 

Søk kompetansestøtte

kompetansest2016.jpg

(Foto: NTB Scanpix).

Søk penger til å realisere økt kompetanse gjennom kurs eller egne prosjekter, innen fristen 6. februar. 

Send inn bidrag til Fagpresseprisene

Annonsekampanje 2024


Her finner du den siste kampanjen til Fagpressen. Hent annonsene her!
Les også: