Redaktør Elisabeth Onsum i Panorama Nyheter. Foto: Espen Røst.

Bistandsaktuelt endrer navn til Panorama Nyheter

Bistandsaktuelt er fra i dag, 13. februar, Panorama Nyheter. I tillegg relanseres papirutgaven med to årlige utgivelser.

Publisert Sist oppdatert

Redaktør Elisabeth Onsum sier til Journalisten at redaksjonen i mange år har diskutert en mulig navneendring.

- Mange tilbakemeldinger nevnte at Bistandsaktuelt-navnet kunne virke ekskluderende, at de ikke helt skjønte hva det betød. Så vi drodlet videre, og landet til slutt på Panorama, forteller Onsum.

Panorama Nyheter relanseres også på papir. Det blir to årlige utgivelser, i større grad temabasert magasin.

- Det er veldig ressurskrevende å gi ut papir ved siden av nett, og tidligere lignet papir- og nettutgavene veldig på hverandre. Nå prøver vi i større grad å være supplerende. Magasinet skal ha aktuelle artikler, men også bakgrunnsartikler med lengre holdbarhet, sier Onsum til Journalisten.

Les mer hos Journalisten her.

Powered by Labrador CMS