Adm. direktør Elin Floberghagen i Fagpressen kommenterer regjeringens forslag til statsbudsjett for 2017 på medieområdet. (Foto: BN).

Skarp argumentasjon mot mva-avgrensningen

Fagpressen har sendt sin høringsuttalelse og markerer seg som "sterkt uenig" i regjeringens forslag til avgrensning av det digitale mva-fritaket.

Publisert Sist oppdatert

"Fagpressen slutter seg til at medier som skal omfattes av mva.-fritak i hovedsak må bestå av nyhets- og aktualitetsstoff. Vi er derimot sterkt uenige i kravet til bredde, og mener dette bryter med tidligere signaler fra regjeringen", skriver Fagpressen blant annet. Og videre:
"Fagpressen oppfatter at man gjennom notifikasjonen og forslaget til forskrift søker å holde nyhets- og aktualitetsmedier som dekker bestemte eller færre stoffområder utenfor 0-satsområdet. Dette er vi dypt uenig i, både fordi det skaper urimelige konkurranseforhold og fordi det svekker de mediepolitiske mål om mangfold, kunnskap og dybde i samfunnsdebatten."

Det er forskriften som skal regulere praktiseringen av fritaket, som har vært på høring med frist i dag.

Les hele høringsuttalelsen her.

Powered by Labrador CMS